W dniach 6-7 czerwca 2017 roku delegacja z powiatu kętrzyńskiego odwiedziła targi „China Home Life Show”, które odbywały się w Nadarzynie pod Warszawą. Z naszego terenu udział wzięło w sumie 16 osób, w tym Michał Krasiński – wicestarosta Kętrzyński, Paweł Bobrowski – wójt Gminy Wiejskiej Kętrzyn oraz sołtysi, rolnicy i przedsiębiorcy z naszego powiatu.
China Home Life Show to największe targi artykułów chińskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem imprezy było Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.


To była już szósta edycja Targów China Home Life w Polsce. Organizatorem targów była firma Meorient, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem chińskiego biznesu na całym świecie.
Na targach China Home Life Show jak co roku prezentowało się ponad 1000 chińskich wystawców – zarówno z branż elektronicznych i budowlanych, jak i odzieżowej, meblarskiej, tekstylnej, oświetleniowej, upominkowej oraz z branży dotyczącej wyposażenia domu.


Razem z China Homelife Show odbywały się targi China Machinex nastawione na przemysł maszynowy. Wystawcy oferowali podczas nich swoje najlepsze produkty z branż: elektryczność i nowa energia, maszyny, sprzęt i narzędzia.


Udział w Targach był możliwy dzięki chińskiemu organizatorowi, który nieodpłatnie zapewnił naszym uczestnikom transport, wyżywienie i nocleg.