W ubiegłe słoneczne sobotnie przedpołudnie na Lotnisku w Wilamowie koło Kętrzyna odbyły się uroczystości poświęcone Wielkim Polakom pn. "Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II". Od 11.30 przy obeliskach upamiętniających Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II stanęła asysta honorowa żołnierzy z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.
Ceremoniał tradycyjnie rozpoczęto podniesieniem Flagi Państwowej przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej wykonującej Hymn Państwowy.

 


Na uroczystości przybyły autokary z młodzieżą szkolną ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach oraz poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach i Wilkowa. Na zakończenie apelu kwiaty pod obeliskami złożyła delegacja Gminy Kętrzyn w składzie Pan Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn, Pan Andrzej Sienkiewicz Przewodniczący Rady Gminy Kętrzyn oraz Marta Szmyd – inspektor ds. Promocji Gminy Kętrzyn. Po uroczystym apelu w hangarze odbyła się Msza Św. celebrowana przez ks. infułata Adolfa Setlaka. A po uroczystościach, wszyscy mieli okazję posilić się pobłogosławionym posiłkiem oraz chlebem.