27 kwietnia nastąpiło długo oczekiwane, uroczyste otwarcie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Jeziorem Mój powszechnie nazywanego przez mieszkańców „plażą w Czernikach”.
Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn wraz z zaproszonymi gośćmi przecięli wspólnie balonową wstęgę otwierając tym samym uroczyście miejsce do kąpieli.
Imprezie towarzyszyła moc atrakcji dla dużych i małych. Wśród nich były m.in. pokazy ratownictwa wodnego, pokazy strażackie PPSP w Kętrzynie, turniej siatkówki plażowej oraz zumba. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie zamki z piasku.


Teren Rekreacyjno-Wypoczynkowy obejmuje zarówno miejsca do odpoczynku, jak również aktywnego spędzania czasu. Na zagospodarowanym terenie znajduje się budynek wyposażony w toalety i prysznice damskie oraz męskie, toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenie gospodarcze. Z myślą o najmłodszych powstał plac zabaw z kolorowymi zestawami sprawnościowymi. Również na obiekcie znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna, pomost pływający w kształcie litery C, a także parkingi i dwie wiaty drewniane. Inwestycja umożliwia mieszkańcom Gminy Kętrzyn oraz turystom aktywny wypoczynek i rekreację nad wodą. Teren jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich.


Całkowity koszt inwestycji to 1 868 130,88 zł, z czego 1 181 588,27 zł stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.


Zapraszamy i życzymy bezpiecznego korzystania z obiektu!